Co můžete udělat

Co můžete udělat

Co můžete udělat s kolísáním hladin glykémie

Jak víte, cílová hodnota hladiny glykémie (tj. hladiny cukru v krvi) a cílová hodnota glykovaného hemoglobinu (HbA1c ) Vám bude určena lékařem podle stupně rozvoje onemocnění a kompenzace diabetu, věku a Vašeho celkového zdravotního stavu. Na základě každodenních záznamů o glykémii můžete sledovat, zda jsou Vaše hodnoty glykémie uvnitř či mimo požadované cílové rozmezí.

Pokud se u Vás vyskytuje kolísání glykémie pravidelně, je vhodné si vést záznamy o všem, co v daný den jíte, jaké aktivity provádíte, jaké užíváte léky (a jaké jsou jejich dávky). Tyto záznamy pomohou lékaři objasnit, co je příčinou těchto změn.

Požádejte lékaře o doporučení, kdy je pro Vás nejvhodnější měřit si glykémii.

Co můžete udělat – Vyplňte si Průvodce návštěvou u lékaře

Je důležité mít na paměti, že se svým onemocněním nejste sami. Doporučujeme, abyste prodiskutoval(a) otázku glykémie s lékařem.

Použijte Průvodce návštěvou u lékaře, který Vám lépe umožní pochopit kolísání glykémie.

Promluvte si s lékařem

Máte-li časté změny glykémie, které se dostávají mimo rozmezí žádoucích hodnot, snažte se dostat věc pod kontrolu a promluvte si s lékařem. Je důležité mít na paměti, že hledáním dalších informací, které Vám umožní porozumět problematice kolísání glykémie, děláte krok správným směrem. Se svým onemocněním nejste sami.

Použijte Průvodce návštěvou u lékaře a prodiskutujte možnosti léčby s lékařem, který Vám v případě potřeby doporučí vhodné úpravy.